Lidé na SPU

Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. Juraj Medo, PhD.
Identifikační číslo: 1180
Univerzitní e-mail: juraj.medo [at] uniag.sk
 
odborný asistent CSc./PhD. - Katedra mikrobiológie (FBP)

Kontakty     Absolvent     Výuka     Projekty     Publikace     Vedené práce     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Diplomová práce
Název práce:Rozvoj mikroskopických húb a kvasiniek počas sladovania jačmeňa
Autor: Ing. Marek Bucher
Pracoviště: Katedra mikrobiológie (FBP)
Vedoucí práce: Ing. Juraj Medo, PhD.
Oponent:Ing. Štefan Dráb, PhD.
Stav závěrečné práce:Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:Rozvoj mikroskopických húb a kvasiniek počas sladovania jačmeňa
Abstrakt:Častým problémom piva je výskyt mykotoxínov, s nepriaznivým vplyvom na zdravie človeka. Mykotoxíny sú metabolity mikroskopických húb ktoré sa do piva dostávajú zo sladu. Množstvo mykotoxínov sa vytvára už na poli alebo pri skladovaní jačmeňa. Cieľom predkladanej práce bolo zistiť či sú podmienky sladovania vhodné pre rozvoj kvasiniek a toxikogénnych mikroskopických húb . Za týmto účelom sme charakterizovali druhy mikroskopických vláknitých húb rastúce endofyticky v sladovníckom jačmeni. Množstvo a rodové spektrum sme porovnávali s tým na klíčiacich zrnách po prvom dni sladovania a na zelenom slade pred hvozdením. Celkovo sme analyzovali vzorky z 5 sladovaní v dvoch sladovniach. Kontaminácia zŕn v jednotlivých fázach sladovania bola veľmi variabilná. Najčastejšie detegované druhy boli Druh Aspergillus približne 26%, Penicillium 52%, Fusarium 3% a Alternaria 24%. Tieto sú schopné tvoriť Aflatoxíny (B1, B2, G1, G2), ochratoxín A, alternarioly, aflatoxíny, fumonizín, zealarenón a trichotecény a preto predstavujú potenciálne riziko. Počas sladovania sa niektoré rody rozvíjali a iné boli potlačené, rozvoj však nebol pri všetkých sladovaniach rovnaký. Kvasinky sa počas sladovania rozmnožili z priemerne v množstvách od 5.103 do 1,8.104 na jačmeni, v prvom dni sladovania od 1,5.105 do 2,9.106 na konci sladovania od 1,5.106 do 2,1.107. Okrem kvasiniek sa rozvíjal aj rod Geotrichum ktorý je možné využiť ako štartovaciu kultúru pretože je schopný produkovať široké spektrum technologicky významných enzýmov.
Klíčová slova:sladovanie, mikroskopické vláknité huby, Aspergillu, Penicillium, Fusarium, Geotrichum, jačmeň, toxíny

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Zobrazit zadání

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně