Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Ľubomír Hujo, PhD.
Identifikačné číslo: 1182
Univerzitný e-mail: lubomir.hujo [at] uniag.sk
 
Vedúci pracoviska - Katedra dopravy a manipulácie (TF)

Kontakty
     
     
     
     
Publikácie
     
Orgány     Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Analýza dopravy vo vybranom podniku
Autor:
Pracovisko:
Vedúci práce: doc. Ing. Ľubomír Hujo, PhD.
Oponent:Ing. Jozef Švec
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

Názov práce:Analýza dopravy vo vybranom podniku
Abstrakt:
Minimalizácia nákladov je neodmysliteľnou súčasťou fungovania prosperujúceho podniku. Dopravné spoločnosti ako Slovenská pošta, DHL, UPS a ďalšie sa snažia dosahovať čo najlepšie hospodárske výsledky aj cez minimalizáciu nákladov na dopravu. Diplomová práca analyzuje a popisuje spôsob prevádzkovania dopravy v Slovenskej pošte. V práci sa vykonala podrobná analýza jednej oblasti (OSS NZ 2), ktorá spadá do celkovej prepravnej siete Slovenskej pošty. Analýzou prevádzkovania dopravy v spádovej oblasti poverenej pošty NZ 2 sme určili počet kurzov, ich trasu a počet prevádzok obsluhovaných jedným kurzom tak, aby sa minimalizovali náklady na dopravu. Výsledkom analýzy bol návrh, ktorý by prispel k zvyšovaniu výnosov. V návrhu sa uvádza, že počet kurzov by bolo možne znížiť úpravou trás jednotlivých poštových kurzov. Okrem zníženia počtu kurzov vznikol predpoklad ušetriť náklady na počet najazdených kilometrov lepším naplánovaním trás jednotlivých poštových kurzov.
Kľúčové slová:
Doprava, Slovenská pošta, Minimalizácia nákladov, Poštový kurz

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene