Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Ľubomír Hujo, PhD.
Identifikačné číslo: 1182
Univerzitný e-mail: lubomir.hujo [at] uniag.sk
 
Vedúci pracoviska - Katedra dopravy a manipulácie (TF)

     
     
     
     
Publikácie
     
     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Vývoj legislatívnych požiadaviek na homologizáciu cestných motorových vozidiel a ich vplyv na konštrukčné riešenia spaľovacích motorov
Autor:
Ing. Peter Gajdoš
Pracovisko:
Vedúci práce: doc. Ing. Ľubomír Hujo, PhD.
Oponent:
Mgr. Ľubomír Híreš, PhD.
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Vývoj legislatívnych požiadaviek na homologizáciu cestných motorových vozidiel a ich vplyv na konštrukčné riešenia spaľovacích motorov
Abstrakt:
Predmetom bakalárskej práce sú spaľovacie motory a vplyv emisných limitov EÚ na ich konštrukciu. V práci je stručne vysvetlený proces spaľovania zmesi v spaľovacom motore, objasnená je problematika týkajúca sa horenia paliva v spaľovacom priestore a tvorba škodlivých plynov, ktoré pri tomto horení vznikajú. Jedna z kapitol práce sa zaoberá emisnými normami Euro, ich históriou a vplyvom na konštrukciu motorov a ich príslušenstva. Ďalej sú v práci spomenuté štatistiky emisných kontrol všetkých motorových vozidiel podliehajúcich emisnej kontrole za rok 2015 na Slovensku.
Kľúčové slová:
emisie, emisné normy Euro, spaľovacie motory

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene