Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.
Identifikačné číslo: 1282
Univerzitný e-mail: vladimir.rataj [at] uniag.sk
 
profesor CSc./PhD. - Katedra strojov a výrobných biosystémov (TF)

Kontakty
     
     Projekty
     
Publikácie     Orgány
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Ergonomické požiadavky na obsluhu mobilnej techniky
Autor:
Pracovisko:
Katedra strojov a výrobných biosystémov (TF)
Vedúci práce:
prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.
Oponent:
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce: Ergonomické požiadavky na obsluhu mobilnej techniky
Abstrakt:
Ergonómia je vedný odbor zaoberajúci sa rozmiestnením ovládacích prvkov v súvislosti s človekom ako obsluhou. Neustálym vylepšovaním a inováciou všetkých pracovných postupov a zvyšujú požiadavky na úpravu pracovného prostredia. Pracovné prostredie je jedným s najdôležitejších parametrov. Posúdil som rôzne hľadiská pracovného prostredia v mobilnej a dopravnej technike. Popísal som mnohé druhy pracovných strojov a strojov používaných v poľnohospodárstve. Zameral som sa na ich ergonomické vlastnosti hlavne v oblasti kabín, nakoľko tvoria pracovné miesto v mobilnej technike. Moderné kabíny sú prehľadné a rozvrhnuté okolo človeka -- obsluhy. Optimálne vytvorená kabína veľmi dobre vplýva na človeka a jeho pracovnú výkonnosť. V časti výsledky som kompilačne popísal celú problematiku z preštudovanej literatúry, zapísanej v zozname na konci mojej práce. Cieľom mojej práce bolo oboznámenie sa s danou problematikou, nájsť vhodné riešenia pri navrhovaní a posudzovaní ergonómie mobilnej techniky a všetko v závere objektívne posúdiť.
Kľúčové slová:ergonómia, mobilná technika, pracovné prostredie, poľnohospodárske a pracovné stroje

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene