Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.
Identifikačné číslo: 1282
Univerzitný e-mail: vladimir.rataj [at] uniag.sk
 

Kontakty
     
Výučba
     
Projekty     Publikácie
     
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Zhodnotenie vybraného zariadenia na riadenie smeru jazdy
Autor:
Pracovisko:
Vedúci práce:
prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca je nekompletná


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:Zhodnotenie vybraného zariadenia na riadenie smeru jazdy
Abstrakt:
Pri neustále zvyšujúcim sa cenám pohonných hmôt, chemických prostriedkov sa do praxe musia zavadzať nové systémy a technológie na spracovanie pôdy. Zavedením nových navigačných systémov do praxi sa nielen zníži spotreba pohonných hmôt ale aj sa zvýši produktivita a kvalita prace. Taktiež sa znižuje počet strojov potrebných na vykonanie danej operácii, čo ma pozitívny dopad pre ekonomiku družstva. Družstva už nemusia nakupovať drahé stroje . Pri používaní navigačných systémov sa spresnila kvalita prace čo ma pozitívny vplyv na úsporu financií. Využitím systému GPS poľnohospodárstve sa docielilo zlepšenie kvality prace , lepšie využite strojov a úspora pohonných hmôt. Zavedením GPS do poľnohospodárstva sa stalo neodmysliteľnou súčasťou pri pestovaní poľnohospodárskych plodín.
Kľúčové slová:
GPS, klesajúce náklady , lepšia efektívnosť prace

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene