Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.
Identifikačné číslo: 1282
Univerzitný e-mail: vladimir.rataj [at] uniag.sk
 
profesor CSc./PhD. - Katedra strojov a výrobných biosystémov (TF)

     
          Publikácie
     
Orgány     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Analýza rozmerových charakteristík traktorov a strojových súprav pre použitie v systéme riadeného pohybu strojov po poli
Autor:
Ing. Július Oško
Pracovisko:
Katedra strojov a výrobných biosystémov (TF)
Vedúci práce:
Oponent:
doc. Ing. Ján Jobbágy, PhD.
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Analýza rozmerových charakteristík traktorov a strojových súprav pre použitie v systéme riadeného pohybu strojov po poli
Abstrakt:Hlavnou témou práce je analýza rozmerových charakteristík traktorov a strojových súprav pre použitie v systéme riadeného pohybu strojov po poli. V prvej časti sme sa zamerali na všeobecnú definíciu technológie, kde sú základné informácie o riadenom pohybe strojov po poli, všeobecnú definíciu satelitnej navigácie a informácie o vybraných plodinách. V druhej nosnej časti práce sme sa zamerali na konkrétne poľnohospodárske stroje a traktory, ktoré sú vhodné pre použitie pre riadený pohyb strojov po poli a tento systém navrhnúť pre pestovanie vybraných plodín. Výsledné hodnoty utlačenia pôdy sme porovnali s teoretickými poznatkami.
Kľúčové slová:
riadený pohyb strojov po poli, stroje, traktory, satelitná navigácia, analýza rozmerov

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene