Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.
Identifikačné číslo: 1282
Univerzitný e-mail: vladimir.rataj [at] uniag.sk
 
profesor CSc./PhD. - Katedra strojov a výrobných biosystémov (TF)

     
     
     
Publikácie
     
Orgány
     
Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Zhodnotenie ergonomického riešenia kabín mobilných pracovných strojov
Autor:
Ing. Matej Šiklóši
Pracovisko:
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Zhodnotenie ergonomického riešenia kabín mobilných pracovných strojov
Abstrakt:Vývojom technológií sa zdokonaľovala aj ergonómia a dnes si bez tohto riešenia už ani nevieme predstaviť bežný život. Ergonómia dnes zasahuje do všetkých oblastí priemyslu, či už výrobných, alebo nevýrobných. Mobilné pracovné stroje sú dôležitou súčasťou priemyselnej produkcie, v ktorej uľahčujú celkovú prácu. Kabíny týchto strojov sú takzvaným domovom obsluhujúcich pracovníkov, ktorí v nich trávia väčšinu svojho pracovného času. Veľký dôraz by sa mal preto klásť na ergonomické posúdenie kabín, ktoré by mali byť zároveň súčasťou plánovacích procesov v spoločnosti. V práci sme sa zamerali na posúdenie troch mobilných kabín. Prostredníctvom analýzy sme objavili nezrovnalosti, pre ktoré sme navrhli optimalizačné riešenia. Rovnako sme venovali pozornosť zhodnoteniu polohy tela obsluhy pri práci s vysokozdvižnou pracovnou plošinou umiestnenou na mobilnom pracovnom stroji. Na záver sme v porovnávacej metóde použili štandardy využívané v ergonómii.
Kľúčové slová:
ergonómia, optimalizácia, kabíny, pracovné stroje

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene