Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.
Identifikačné číslo: 1282
Univerzitný e-mail: vladimir.rataj [at] uniag.sk
 

     
     Projekty
     
     Orgány     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Vplyv utlačenia pôdy na poľnú vzchádzavosť a stav porastu
Autor:
Pracovisko: Katedra strojov a výrobných biosystémov (TF)
Vedúci práce: prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.
Oponent:doc. Ing. Marek Angelovič, PhD.
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Vplyv utlačenia pôdy na poľnú vzchádzavosť a stav porastu
Abstrakt:
V diplomovej práci som sa zamerala na problematiku utlačenia pôdy na rast a vývoj poľnohospodárskych plodín, konkrétne kukurice siatej. V prvej časti som sa podrobnejšie venovala pôde, jej významu, vlastnostiam, utlačeniu, ako aj samotnej poľnohospodárskej technike, s dôrazom na pojazdové ústrojenstvá traktorov, pneumatiky, ako aj samotný vplyv pojazdového ústrojenstva na pôdu. Nevynechala som ani samotné požiadavky rastlín na spracovanie pôdy. V druhej časti práca prezentuje experimentálne spracovanú problematiku vplyvu utlačenia pôdy na vzchádzavosť a vývoj porastu. V práci experimentálne overujeme účinky utlačenia pôdy vzniknuté prejazdom techniky na rast a úrodu kukurice siatej. Experiment je realizovaný vo vybraných rastových fázach. Faktory vplyvu sú definované stupňom utlačenia kolesami poľnohospodárskej techniky. Negatívny dopad utlačenia je zisťovaný pomocou inventarizácie porastu a rozmerovej charakteristiky rastlín, úrody a parametrov zrna.
Kľúčové slová:pôda, kukurica siata, utlačenie

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene