Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Vladimír Rataj, PhD.
Identifikačné číslo: 1282
Univerzitný e-mail: vladimir.rataj [at] uniag.sk
 

Kontakty
     
     
     
     
Orgány     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:Technologické riešenie spracovania biomasy pri rekultivácii
Autor:
Pracovisko:
Katedra strojov a výrobných biosystémov (TF)
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca je nekompletná


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Technologické riešenie spracovania biomasy pri rekultivácii
Abstrakt:
V bakalárskej práci je spracovaná problematika možného technologické riešenia pri spracovaní biomasy v priemysle, získanej pri rekultivácii, ktorá by bola vhodná pre využitie na výrobu ekologických palív alebo priamo na výrobu tepla a elektrickej energie. Práca je orientovaná na techniku, ktorá sa využíva pri získavaní a spracovaní biomasy z rôznych doposiaľ nezaujímavých častí prírody medzi ktoré patria lúky, pasienky, náletové plochy lesov, hrádzi a vodných tokov. Obsahuje metódy spracovania biomasy pre rôzne odvetvia priemyslu. Zväčša za účelom výroby tepla, najčastejšie horením alebo za účelom výroby elektrickej energie. Tak tiež k výrobe alternatívnych palív konkurencia schopné dnešným fosílnym palivám. Keď že Európska únia nemá dostatok fosílnych palív a europoslanci apelujú na používanie čistejšej energie, mnohý vidia obrovský potenciál práve v biomase.
Kľúčové slová:
technologické riešenie, biomasa, technika, rekultivácia

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene