Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Jaroslav Kováčik, PhD.
Identifikačné číslo: 1344
Univerzitný e-mail: jaroslav.kovacik [at] uniag.sk
 
profesor CSc./PhD. - Katedra fyziológie živočíchov (FBP)

Kontakty          
     
Publikácie
     
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:Protektívne a rizikové faktory kravského mlieka
Autor:
Ing. Aneta Mrázová
Pracovisko:
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

Názov práce:
Protektívne a rizikové faktory kravského mlieka
Abstrakt:
Mlieko a mliečne výrobky sú základným zdrojom potravy človeka a živočíchov. Od narodenia mlieko predstavuje hlavný príjem výživy, vitamínov, bielkovín, lipidov, sacharidov, minerálnych látok a vody, ktoré priaznivo vplývajú na zdravý vývoj jedincov. Vďaka svojmu obsahu ho možno považovať za komplexnú potravinu. Cieľom bakalárskej práce bolo priblížiť jeho zloženie a poukázať na dôležitý význam kravského mlieka a mliečnych výrobkov vo výžive ľudí a takisto opísať jeho rizikové vplyvy. Z minerálnych látok je najdôležitejší vápnik, ktorý je dôležitý pre stavbu kostí a zubov, nedostatok vápnika môže viesť k osteoporóze a osteomalácii. Taktiež je zdrojom tuku, laktózy, bielkovín a vitamínov. Na druhej strane treba spomenúť rizikové vplyvy, vyvolané mliekom, ktoré sa týkajú hlavne laktózovej intolerancie, alergie na mlieko a galaktozémie.
Kľúčové slová:
mlieko, zložky mlieka, alergia, osteoporóza, galaktozémia

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene