Persons at SUA

This page displays all publicly accessible information about the desired person. Some information about the person's occupation and offices may be hidden.

Ing. Jana Hanusová, PhD.
Identification number: 1357
University e-mail: jana.hanusova [at] uniag.sk
 
lecturer CSc.PhD. - Department of Small Animal Science (FAaFR)

Contacts     Lesson     Publications     Supervised theses     

Basic information

Basic information about a final thesis

Type of thesis: Bachelor thesis
Thesis title:História, chov a využitie plemena bulteriér na Slovensku
Written by (author): Ing. Michal Kováčik
Department: Department of Small Animal Science (FAaFR)
Thesis supervisor: Ing. Jana Hanusová, PhD.
Opponent:doc. Ing. Michal Rolinec, PhD.
Final thesis progress:Final thesis was successfully defended.


Additional information

Additional information about the final thesis follows. Click on the language link to display the information in the desired language.

Language of final thesis:Slovak

Slovak        English

Title of the thesis:História, chov a využitie plemena bulteriér na Slovensku
Summary:Cieľom našej bakalárskej práce bolo zhromaždiť informácie o pôvode psa, jeho domestikácii a vývoji až do dnešnej podoby. Tento proces trval tisíce rokov a jeho výsledkom sú moderné, vyšľachtené plemená do všetkých veľkostí, farieb a špecializácií, čomu zodpovedajú aj ich charakteristické povahové vlastnosti. Ako špecifický príklad chovateľskej zručnosti sme popísal plemeno bulteriér, jeho históriu, charakteristiku po stránke exteriérovej ale aj povahovej, ako aj problémy, ktoré sú spojené s jeho chovom a neodmysliteľne patria k plemenu. Spracovali sme chov plemena na Slovensku, jeho riadenie a usmerňovanie. Ďalej sme v práci popísali niektoré z možností širokého uplatnenia bulteriéra, ktorý nemusí slúžiť len ako módny doplnok, či výstavný pes, ale ako húževnatý, aktívny a inteligentný spoločník pre všetkých ľudí, ktorí si pre neho nájdu pochopenie. Bulteriér je veľmi špecifické plemeno a táto práca môže poslúžiť pre lepšie spoznanie práve týchto jeho osobitostí.
Key words:Pôvod psa, domestikácia, bulteriér, chov

Display and download files

To display the final thesis assignment form click on the Display the final thesis assignment form icon. The following icons - Final thesis, Thesis appendices, Supervisor's review, Opponent's review - relate to the final thesis and can be downloaded. They could be displayed on condition they have been inserted and are available publicly.

Display the assignment form

Parts of thesis with postponed release:

Final thesis (final thesis appendices) unlimited
Reviews for final thesis unlimited