Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Tatiana Bojňanská, CSc.
Identifikačné číslo: 1390
Univerzitný e-mail: tatiana.bojnanska [at] uniag.sk
 
docentka CSc./PhD. - Katedra technológie a kvality rastlinných produktov (FBP)

     Výučba
     
     Publikácie
     
Orgány     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Využitie alternatívnych surovín pri výrobe chleba a pečiva
Autor: Ing. Lucia Štefáková
Pracovisko:
Vedúci práce:
Oponent:
prof. Ing. Janette Musilová, PhD.
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Využitie alternatívnych surovín pri výrobe chleba a pečiva
Abstrakt:
Chlieb patrí medzi základné potraviny, ktoré slúžia na výživu ľudí. Na jeho výrobu sa používajú väčšinou pšeničné alebo pšenično -- ražné múky. Sú však tendencie aplikovať aj iné alternatívne suroviny, ktoré zvyšujú nutričné hodnoty výrobkov, napríklad pohánku, proso, tritikále, pšenicu špaldovú a láskavec. V bakalárskej práci je popísaný súčasný stav týkajúci sa možností aplikácie týchto surovín pri výrobe chleba, pričom nutričné výhody týchto surovín spočívajú vo vysokom obsahu biologicky zaujímavých zložiek v nich. Proso je významným zdrojom vitamínov skupiny B a minerálnych látok, predovšetkým železa, zinku a medi. Pohánka je zaujímavá ako zdroj bielkovín s vysokou biologickou hodnotou a s nízkym obsahom prolamínových bielkovín. Láskavec je cenený hlavne pre vysoký obsah železa. Pšenica špaldová je zaujímavá ako zdroj minerálnych látok a bielkovín s dobrou aminokyselinovou skladbou. Tritikále je významné hlavne pre vysoký obsah sacharidov a taktiež aj vitamínov, hlavne skupiny B a E.
Kľúčové slová:láskavec, chlieb, proso, pohánka, pšenica špaldová, tritikále

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene