Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Dušan Hrubý, PhD.
Identifikačné číslo: 1451
Univerzitný e-mail: dusan.hruby [at] uniag.sk
 

Kontakty     Výučba          Publikácie
     
Orgány
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:
Využitie a vlastnosti autonómnych mobilných robotov poľnohospodárstve
Autor:
Ing. Michal Kazán
Pracovisko:
Vedúci práce: prof. Ing. Dušan Hrubý, PhD.
Oponent:
Ing. Radoslav Brath
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Využitie a vlastnosti autonómnych mobilných robotov poľnohospodárstve
Abstrakt:
Predkladaná bakalárska práca je zameraná na autonómne a mobilné roboty. Čo sú to vlastne autonómne mobilné roboty, aké poznáme, ich rozdelenie, vlastnosti a využitie v rôznych priemyselných odvetviach, ale i v domácnostiach. Ako nám zjednodušujú a urýchľujú prácu. Prvá časť práce sa zaoberá definíciou a rozdelením robotov podľa rôznych kategórií. Tiež sme sa zaujímali o roboty s ekonomického pohľadu na ich výhody a nevýhody. V ďalšej časti sme sa venovali robotom, ktoré najčastejšie sa využívajú v našich domácnostiach. Našim hlavným cieľom bolo poukázať na autonómne mobilné roboty v našom poľnohospodárskom odvetví. V záverečnej časti sme sa zamerali na stacionárne a mobilné autonómne roboty, ktoré sa začínaju čoraz viacej používať pri chove zvierat. Výsledkom práce je poukázanie na výhody robotov a ich efektívne zaradenie do poľnohospodárskeho odvetvia.
Kľúčové slová:poľnohospodárstvo, autonómny, mobilný, robot

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene