Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Dušan Hrubý, PhD.
Identifikačné číslo: 1451
Univerzitný e-mail: dusan.hruby [at] uniag.sk
 

Kontakty          
     
          
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Projekt a realizácia riadenia výrobnej linky guľových kĺbov v stanici kontroly čapov
Autor:
Ing. Andrej Frank
Pracovisko:
Vedúci práce:
prof. Ing. Dušan Hrubý, PhD.
Oponent:
Ing. Peter Ábel
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:Projekt a realizácia riadenia výrobnej linky guľových kĺbov v stanici kontroly čapov
Abstrakt:
V diplomovej práci analyzujeme aplikáciu 2D mikrometra Keyence TM-3000 do výrobného procesu guľových kĺbov. Aplikáciu budeme vykonávať na stanici kontroly čapov, kde nahradíme starší kamerový systém značky Sick, ktorý už nie je dostačujúci na kontrolu čapov. Pri kontrole kamerovým systémom vznikali chyby merania zapríčinené hlavne pôsobením cudzieho osvetlenia. Na skvalitnenie merania nahradíme kamerový systém novým mikrometrom. Po aplikácii na výrobnú linku musíme daný mikrometer nastaviť podľa vopred požadovanej kontroly guľového čapu. Nastavenie mikrometra zrealizujeme v prostredí, ktoré dodala firma Keyence. Následne navrhneme program na danej výrobnej linke. Riadenie na výrobnej linke vykonáme pomocou PLC značky Siemens. Programovú časť pre PLC vytvoríme v prostredí Simatic Step7 pomocou rebríkových schém. V rebríkových schémach určíme podmienky. Celkovým výsledkom je program a funkčnosť mikrometra na stanici kontroly čapov. Predpokladá sa, že mikrometer bude zavádzaný aj do iných výrobných alebo kontrolných staníc za účelom zvýšenia kvality kontroly.
Kľúčové slová:
PLC, 2D mikrometer, guľový kĺb

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene