Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Ondrej Lukáč, PhD.
Identifikačné číslo: 1452
Univerzitný e-mail: ondrej.lukac [at] uniag.sk
 
docent CSc./PhD. - Katedra elektrotechniky, automatizácie a informatiky (TF)
Vedúci pracoviska - Katedra elektrotechniky, automatizácie a informatiky (TF)

Kontakty     Výučba     Záverečná práca     Projekty     
Publikácie     Orgány     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Diplomová práca
Názov práce:Realizácia CMS systému pre dynamické webové prezentácie
Autor: Ing. Boris Budinský
Pracovisko: Katedra elektrotechniky, automatizácie a informatiky (TF)
Vedúci práce: doc. Ing. Ondrej Lukáč, PhD.
Oponent:Ing. David Kožurík
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Realizácia CMS systému pre dynamické webové prezentácie
Abstrakt:Cieľom diplomovej práce je navrhnúť metodiku realizácie CMS systému pre dynamické webové prezentácie. Dôvodom realizácie redakčného systému je modernizácia a v súčasnosti čoraz širšie použitie týchto systémov pri tvorbe webových stránok, na rozdiel od ich realizácie klasickým spôsobom. CMS systémy sa využívajú rovnako vo veľkých ako aj v malých firmách. Dôvodom, prečo firmy siahajú po tejto variante vytvárania stránok je fakt, že administráciu aj samotné editovanie vlastného webu môže vykonávať zamestnanec firmy bez potreby väčšej znalosti programovacích jazykov. Tým pádom odpadá nutnosť prenájmu externej firmy, ktorá by dané úpravy a aktualizácie na webe vykonávala. Samotná realizácia redakčného systému si vyžaduje znalosti hypertextového značkovacieho jazyka HTML, kaskádových štýlov CSS, ale nevyhnutnou podmienkou je aj znalosť skriptovacieho jazyka PHP. Úlohou programátora je redakčný systém naprogramovať tak, aby bol pre koncového používateľa zrozumiteľný a aby mohol samostatne vytvoriť stránku bez väčšej námahy.
Kľúčové slová:CMS systém, redakčný systém, dynamické webové prezentácie, skriptovací jazyk PHP, kaskádové štýly CSS, hypertextový značkovací jazyk HTML

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene