Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jana Kopčeková, PhD.
Identifikačné číslo: 1516
Univerzitný e-mail: jana.kopcekova [at] uniag.sk
 
odborná asistentka CSc./PhD. - Katedra výživy ľudí (FAPZ)

Kontakty
     
Absolvent
     
     
Projekty     
Publikácie          Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Potravinová alergia a jej výskyt v náhodne vybranej populácii detí.
Autor:
Pracovisko:
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

Názov práce:
Potravinová alergia a jej výskyt v náhodne vybranej populácii detí.
Abstrakt:
Abstrakt V poslednom období je zaznamenaná zvyšujúca sa prevalencia alergických ochorení. Prakticky na celom svete býva 12 -- 20 % osôb, presvedčených o tom, že trpia neznášanlivosťou či alergiou na niektoré potraviny. V skutočnosti je toto číslo podstatne nižšie. Potravinovou alergiou trpí približne 2 % dospelej populácie. Potravinová alergia postihuje asi 6--8 % detí vo veku 3 rokov. Prvým a najčastejším alergickým prejavom v detskom veku je alergia na bielkovinu kravského mlieka, ktorá môže byť u detí prechodná, zatiaľ čo alergia na orechy, arašidy a ryby pretrváva po celý život. Pochopenie imunologických princípov atopie je základ pre stanovenie princípov preventívnych opatrení pre vznik alergického ochorenia. Základom prevencie potravinovej alergie u detí je dojčenie. Materské mlieko je svojím zložením ideálnou hypoalergénnou výživou pre dieťa. Podporuje u dieťaťa jeho pasívnu aj aktívnu obranyschopnosť.
Kľúčové slová:potravinová alergia, dojčenie, prevencia

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene