Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jana Kopčeková, PhD.
Identifikačné číslo: 1516
Univerzitný e-mail: jana.kopcekova [at] uniag.sk
 
odborná asistentka CSc./PhD. - Katedra výživy ľudí (FAPZ)

     
Absolvent
     
     Projekty     
Publikácie     Orgány
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Vplyv výživy na kožné ochorenia
Autor:
Pracovisko: Katedra výživy ľudí (FAPZ)
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:
Vplyv výživy na kožné ochorenia
Abstrakt:HABALOVÁ, Kristína: Vplyv výživy na kožné ochorenia.(bakalárska práca) - Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre; Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov: Katedra výživy ľudí - školiteľka: Ing. Jana Kopčeková, PhD. 2016, 56s. Naša bakalárska práca je teoretického charakteru. Cieľom bakalárskej práce je oboznámiť sa s najznámejšími kožnými ochoreniami, ako sú akné, atopický ekzém a psoriáza, ktoré sú najviac ovplyvnené výživou, pretože výživa a zdravotný stav populácie sú úzko späté so spoločenskými podmienkami obyvateľstva. Výživa má vplyv na celkový stav ľudského organizmu a jej zložením je možné predchádzať, či dokonca liečiť rad ochorení, nevynímajúc kožné choroby. Koža je komplexné a vysoko prekrvené tkanivo. Je závislá na stálom príjme rozličných živín a je teda zrejmé, že výživa ovplyvňuje tiež zdravie našej kože, ktorá nás nepretržite chráni pred vplyvmi okolitého prostredia a odohráva sa v nej rad jedinečných a pre život nevyhnutných biologických pochodov. Avšak u veľkého počtu často sa vyskytujúcich dermatóz vystupujú potraviny ako faktory sekundárne provokujúce, ktoré môžu zhoršovať alebo udržiavať kožné ochorenia. Stav kože je ovplyvnený okrem stravy aj pitným režimom.
Kľúčové slová:koža, výživa, kožné ochorenia , akné, psoriáza, atopický ekzém

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene