Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jana Kopčeková, PhD.
Identifikačné číslo: 1516
Univerzitný e-mail: jana.kopcekova [at] uniag.sk
 
odborná asistentka CSc./PhD. - Katedra výživy ľudí (FAPZ)

Kontakty
     
Absolvent
     
Výučba
     
     
Publikácie     Orgány
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:Význam marhuľových semien vo výžive ľudí
Autor:
Pracovisko:
Katedra výživy ľudí (FAPZ)
Vedúci práce: Ing. Jana Kopčeková, PhD.
Oponent:
Ing. Anna Kolesárová, PhD.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Význam marhuľových semien vo výžive ľudí
Abstrakt:
V súčasnom období, kedy je ľudstvo vystavované mnohým civilizačným ochoreniam a medicínske metódy liečby s liekmi nestačia, človek siaha stále viac a viac po alternatívnych spôsoboch uzdravenia. Zdroje preventívnych ale i liečivých látok nám predkladá samotná príroda, ktorej bohatstvá by sme mali čerpať. V predloženej bakalárskej práci dávame do pozornosti pre človeka významné látky obsiahnuté v marhuľových plodoch a predovšetkým v marhuľových semenách. Marhuľa sa radí k funkčným potravinám, ktoré majú uplatnenie nie len v racionálnej, ale i v liečebnej výžive, z dôvodu nutričných benefitov. V práci sa dozvedáme o histórii jej pestovania, produkcii, morfológii rastliny a o chemickom zložení plodov marhule. Významná časť práce sa zameriava na semená, ich úlohu vo výžive, chemickom zložení s dôrazom na obsah amygdalínu v marhuľových semenách, jeho pôsobení v organizme a ďalších zložiek, ktoré majú vplyv na zdravie ľudí. V závere práce sú výsledky, ktoré poukazujú na vplyv semien marhúľ na zdravie.
Kľúčové slová:
marhuľové semená, amygdalín, rakovina, marhuľa, výživa

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene