Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jana Kopčeková, PhD.
Identifikačné číslo: 1516
Univerzitný e-mail: jana.kopcekova [at] uniag.sk
 
odborná asistentka CSc./PhD. - Katedra výživy ľudí (FAPZ)

Kontakty
     
Absolvent     Výučba     Projekty
     
          
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Výživová tyčinka s obsahom guarany ako náhrada energetického nápoja
Autor:
Ing. Natália Serafinová
Pracovisko:
Vedúci práce:
Oponent:Ing. Eleonóra Krivosudská, PhD.
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Výživová tyčinka s obsahom guarany ako náhrada energetického nápoja
Abstrakt:
Cieľom diplomovej práce bolo zistiť u respondentov obľúbenosť a frekvenciu konzumácie energetických nápojov a vyhodnotiť ich záujem o výživovú tyčinku s obsahom guarany, ktorá by mohla slúžiť ako náhrada energetických nápojov. Na spracovanie praktickej časti bol vytvorený dotazník, ktorý sme distribuovali respondentom prostredníctvom elektronickej formy, kde sme zisťovali záujem verejnosti o takýto druh tyčinky. Údaje boli zbierané v priebehu dvoch mesiacov, do ktorého sa nám zapojilo 100 respondentov, z toho 62 žien a 38 mužov. Respondenti boli prevažne študenti stredných a vysokých škôl. Výsledky prieskumu verejnej mienky poukázali na výraznú konzumáciu nápojov vo forme podporných látok. Ich konzumácia bola dostatočná, a to v priemere raz do týždňa najmä počas učenia u 39 % z respondentov alebo pri návšteve školy u 33 % z respondentov. Väčšina z nich sa vyjadrila, že konzumáciu preferujú aby dostali energiu a povzbudenie. Až 53 % z opýtaných obľubuje značku Red Bull, ktorá je jednotka na trhu o čom svedčí aj to, že 100 % z respondentov túto značku dobre pozná. Ohľadom výživových tyčiniek, sme sa dozvedeli, že 52 % z nich obľubuje ich konzumáciu. Celková miera konzumovania v porovnaní s energetickými nápojmi bola vyvážená. Až 53 % z respondentov si vie predstaviť, že výživová tyčinka by mala rovnaké účinky ako má energetický nápoj. Prostredníctvom SWOT analýzy sme určili do akej miery nás môže ovplyvniť konzumácia výživovej tyčinky s obsahom guarany. V závere práce sme zhodnotili, že tento produkt by bol inovatívnym riešením pre spotrebiteľov. Práca má informatívny charakter, kde sme snažili verejnosti ukázať, že existuje aj zdravšia forma konzumácie, a to je tyčinka s bylinnou látkou, ktorá má v konečnom dôsledku rovnaký ale pozitívny účinok pre ľudský organizmus ako konzumácia energetických nápojov.
Kľúčové slová:
guarana, výživa, energetické nápoje, konzumácia

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene