Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Jana Kopčeková, PhD.
Identifikačné číslo: 1516
Univerzitný e-mail: jana.kopcekova [at] uniag.sk
 
odborná asistentka CSc./PhD. - Katedra výživy ľudí (FAPZ)

Kontakty     Absolvent
     
Výučba     
     
     
     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:
Porovnanie nutričnej hodnoty vybraných škrupinových plodov
Autor:
Pracovisko:
Katedra výživy ľudí (FAPZ)
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:Porovnanie nutričnej hodnoty vybraných škrupinových plodov
Abstrakt:
Bakalárska práca sa zaoberá problematikou vybraných škrupinových plodov a ich nutričných hodnôt. Úvod práce je venovaný deleniu ovocia a stručnou charakteristikou makronutrientov a mikronutrientov. Následne potom je v práci opísaná všeobecná charakteristika vlašských orechov, lieskových orechov, gaštanových orechov, mandlí, kešu a para orechov a ich nutričným zloženiam. Sú vzácne najmä pre ich obsah tukov, z ktorých najväčšiu časť tvoria nenasýtené mastné kyseliny. Práve to z nich robí veľmi dobrý zdroj energie a rastlinných bielkovín. Svojim obsahom bielkovín sa môžu rovnať bielkovinám obsiahnutým v mäse. Dôležitou zložkou sú aj vitamíny skupiny B. Záver práce je venovaný vplyvu orechov na zdravie. Pozitívny vplyv orechov spočíva aj v obsahu antioxidantov a v prevencii proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Aj keď väčšina týchto ochorení je spôsobená zle vyváženou stravou, ochrana proti týmto ochoreniam je založená na zlepšení profilu apolipoproteínov, lipidov a znižovaní hladiny cholesterolu, čo ma za následok vláknina obsiahnutá v orechoch. Antioxidantny chránia lipidy proti peroxidácií a oraganizmus pred voľnými radikálmi. Riziká, ktoré sú najčastejšie spájané s konzumáciou orechov sú najmä alergie. Alergia väčšinou vzniká v dôsledku genetickej predispozície a je charakteristická reakciou imunitného systému, kedy sa objavujú rôzne kožné, tráviace alebo respiračné ťažkosti. Pretože nie je liečiteľná, jediná možnosť ako znížiť riziko vzniku alergickej reakcie je vyhýbať sa orechom.
Kľúčové slová:
orechy, vlašské orechy, kešu, alergia, gaštanové orechy, para orechy, kardiovaskulárne ochorenia, lieskové orechy

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene