Lidé na SPU

Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. Eduard Pintér, PhD.
Identifikační číslo: 1539
Univerzitní e-mail: eduard.pinter [at] uniag.sk
 

     
     
Publikace
     
Vedené práce     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce:
Diplomová práce
Název práce:
Zhodnotenie posudzovania vybraných vín bežnými konzumentmi
Autor:
Pracoviště:
Vedoucí práce:
Ing. Eduard Pintér, PhD.
Oponent:
doc. Ing. Miroslav Šlosár, PhD.
Stav závěrečné práce:
Závěrečná práce byla úspěšně obhájena


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:
slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:
Zhodnotenie posudzovania vybraných vín bežnými konzumentmi
Abstrakt:
Víno je považované za lahodný a nízkoalkoholický nápoj, ktorý má tradície celé tisícročia. Prináša útechu ale prispieva aj k zlepšeniu zdravotného stavu. Louis Pasteur konštatoval, že hrozno je najlepšie ovocie a víno možno považovať za najhygienickejší a najzdravší nápoj. Obsahuje viac ako 600 dôležitých výživových a liečivých látok, ktoré pôsobia priaznivo na ľudský organizmus. Na začiatku letopočtu Plinius povedal, že vďaka vínu je človek jediný živočích, ktorý pije, aj keď nemá smäd. Avšak popri pití vína pre radosť nám víno prináša aj výhody v podobe zdraviu prospešných látok.U nás sa pestujú a vyrábajú vína tradičné pre strednú Európu. Patria sem stolové a akostné vína. V porovnaní so socializmom sa kladie stále väčší dôraz na kvalitu vína. Moja diplomová práca bola orientovaná na honotenie jednotivých druhov vín bežnými konzumentmi. Od posúdenia súčasného stavu vinárstva, cez vinohradnícke oblasti, odrody viniča hroznorodého, výroby vína a charekteristiky vinárstiev som hodnotila jedenásť vzoriek vína na základe degutácie, ako dva vinárske roky ovplyvnili senzorické posudzovanie jednotlivých vzoriek a nakoniec ako každé jedno víno jednotlivo pôsobí svojim charakterom na spotrebiteľa. Kľúčové
Klíčová slova:vinič hroznorodý, vinárstvo, odrody, degustácia, senzorické znaky

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně