Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Eduard Pintér, PhD.
Identifikačné číslo: 1539
Univerzitný e-mail: eduard.pinter [at] uniag.sk
 

Kontakty     Výučba
     
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Projekt výstavby ovocného sadu marhúľ v katastri mesta Vráble
Autor:
Pracovisko:
Vedúci práce:
Oponent:Ing. Emil Schultz
Stav záverečnej práce:Záverečná práca je odovzdaná


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:Projekt výstavby ovocného sadu marhúľ v katastri mesta Vráble
Abstrakt:
Práca sa zakladá na poznatkoch získaných počas štúdia, čítaním odbornej literatúry a celkovo poznatkoch o vývoji poľnohospodárstva, konkrétne odvetvia ovocinárstva na území Slovenskej republiky. Cieľom je založenie ovocného sadu marhúľ určených pre samozber, na výmere 3,9 ha v blízkosti mesta Vráble. Prvotná funkcia sadu je slúžiť obyvateľstvu na priamy konzum a spracovanie plodov. Z pohľadu podnikateľa je významný nie len postup práce a informovanosť o jednotlivých úkonoch, ale aj finančná analýza. Pre dosiahnutie požadovaných úrod je významná najmä správna starostlivosť o stromy- agrotechnika, hnojenie, zdravý výsadbový materiál, správne vybrané odrody a ochrana stromov proti škodcom a chorobám. Po splnení požiadaviek stromov sa očakáva prísun požadovaného množstva úrod, primeraný rast, dobrý zdravotný stav a minimálny výpadok stromov po výsadbe.
Kľúčové slová:samozber, podnikateľ, založenie, sad, marhule

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene