Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

prof. Ing. Dušan Igaz, PhD.
Identifikačné číslo: 1561
Univerzitný e-mail: dusan.igaz [at] uniag.sk
 
Dekan - Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva

Kontakty     Výučba          Publikácie     Orgány     Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Závlaha umelého povrchu futbalového ihriska
Autor:
Pracovisko:
Katedra biometeorológie a hydrológie (FZKI)
Vedúci práce:
Oponent:Ing. Martin Halmo
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Závlaha umelého povrchu futbalového ihriska
Abstrakt:Športové povrchy z umelej trávy sú celosvetovo známe už viac než 30 rokov a priebežne dochádzalo k ich vylepšovaniu, čím sa dokázali potrebnými vlastnosťami priblížiť k prírodným trávnikom. Umelý trávnik tretej generácie zabezpečuje vysokú odolnosť povrchu spojenú s komfortom a bezpečnosťou pre hráčov, technicky a finančne nenáročnú údržbu a dlhú životnosť. Využívanie prírodného trávnika je maximálne limitované na 300 hodín v roku pri jeho dôkladnej údržbe. Ak je ale ihrisko používané každodenne, s istotou sa to odrazí na kvalite jeho povrchu. Jedným z najvýhodnejších riešení ako predĺžiť hrateľnosť a zvýšiť kvalitu povrchu je umelý trávnik. S využitím najmodernejších postupov a materiálov dokážeme zabezpečiť hrateľnosť povrchu takmer počas celého roka. Umelý trávnik vyžaduje pravidelné vlhčenie a hlavne v letných mesiacoch schladenie povrchu. Toto sa dá zabezpečiť správne navrhnutou a prevádzkovanou závlahou. Práca si kladie za cieľ vyhotoviť takéto riešenie vo viacerých alternatívach.
Kľúčové slová:
závlaha, umelý povrch, postrekovače

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene