Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Martina Miluchová, PhD.
Identifikačné číslo: 1603
Univerzitný e-mail: martina.miluchova [at] uniag.sk
 
docentka CSc./PhD. - Katedra genetiky a plemenárskej biológie (FAPZ)

Kontakty     Absolvent     Výučba     Projekty     Publikácie     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Potravinové alergie
Autor: Ing. Ivana Nižníková
Pracovisko: Katedra genetiky a plemenárskej biológie (FAPZ)
Vedúci práce: doc. Ing. Martina Miluchová, PhD.
Oponent:Ing. Miroslav Kročko, PhD.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Potravinové alergie
Abstrakt:Alergia na potraviny je civilizačnou chorobou, ktorá sa objavuje náhodne v priebehu života. Hlavnú úlohu pri vzniku alergie na určitú potravinu zohráva nesprávne fungujúci imunitný systém, ktorý ju mylne považuje za škodlivú a bráni sa proti nej nadmernou tvorbou protilátok. Riziko vzniku potravinovej alergie je podmienené jej výskytom u rodinných príslušníkov. Okrem dedičnosti je dôležitým faktorom ovplyvňujúcim frekvenciu jej výskytu vek. Odhaduje sa, že ňou trpí približne 6 až 8 % dojčiat, 3 až 5 % detí a 2 až 4 % dospelých. Doterajšie štúdie udávajú, že najčastejšou potravinovou alergiou u detí je alergia na kravské mlieko vyskytujúca sa v rozsahu 2,2 až 11 %, pričom z nej až 87 % detí vyrastie kým dovŕšia 3 roky. Druhou najčastejšou je alergia na bielkovinu vaječného bielka. U dospelých prevládajú skrížené alergie medzi potravinovými a inhalačnými alergénmi (peľ brezy, paliny). Potravinovú alergiu sprevádza rad nepríjemných symptómov pozorovaných najčastejšie na koži. Najvážnejším prejavom je anafylaktický šok, ktorý môže u hypersenzitívnych ľudí navodiť smrť. Súčasná platná legislatíva určuje výrobcom potravín povinnosť označovať jednotlivé alergény na obaloch potravín.
Kľúčové slová:alergia, alergén, dedičnosť, vek, kravské mlieko

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene