Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Martina Miluchová, PhD.
Identifikačné číslo: 1603
Univerzitný e-mail: martina.miluchova [at] uniag.sk
 

Kontakty
     
     
     
Projekty
     
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Mlieko a jeho vplyv na zdravie
Autor:
Pracovisko: Katedra genetiky a plemenárskej biológie (FAPZ)
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Mlieko a jeho vplyv na zdravie
Abstrakt:Mlieko predstavuje dôležitú potravinu vo výžive ľudí, ktorá má veľký význam pre rast a vývin detí a mládeže, tehotné ženy, ženy v období prechodu a ľudí v neskoršom veku. Okrem pozitívnych vplyvov na zdravie jeho základné zložky zapríčiňujú však aj negatívne vplyvy na zdravie, hlavne základná bielkovina kazeín, a iné ďalšie alergizujúce bielkoviny, mliečny cukor laktóza a mnohé ďalšie. Cieľom práce bolo poukázať na dôležitosť mlieka a mliečnych výrobkov pre ľudský organizmus, čo sa týka detí aj dospelých, a zároveň upozorniť aj na mnohé negatívne faktory spôsobené dlhodobým požívaním mlieka a niektorých mliečnych výrobkov, ako sú rôzne choroby, alergie, a iné zdravotné problémy.
Kľúčové slová:
alergia, mlieko, mliečne výrobky, kazeín, laktóza

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene