Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Denisa Halajová, PhD.
Identifikačné číslo: 1841
Univerzitný e-mail: denisa.halajova [at] uniag.sk
 
odborná asistentka - Katedra záhradnej a krajinnej architektúry (FZKI)

     
Absolvent     Výučba
     
     Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:
Projekt sadovníckych úprav vyhradeného priestoru
Autor:
Pracovisko:
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:
Projekt sadovníckych úprav vyhradeného priestoru
Abstrakt:Dôležitým bodom v súčasnosti je ochrana našich historických parkov a záhrad. Sú druhom nášho kultúrneho dedičstva a reprezentujú našu kultúru a umenie. Mnoho týchto cenných historických pamiatok už zaniklo z dôvodu nevhodnej politickej situácie, alebo sa stali priestorom pre moderné architektonické diela. Kvôli tomu sa už na Slovensku nenachádza ani jedna historická záhrada v prvotnom stave. Veľká časť z nich je poškodená, alebo z nich zo stali iba ruiny. V prednesenej diplomovej práci sú spracované všetky dochované historické podklady, dôkladne spracované rozbory parku, inventarizácia drevín a súčasného stavu historického parku v Brodzanoch . Táto práca disponuje vernostným materiálom pre historickú rekonštrukciu parku. Diplomová práca pomocou vybraných odborných rekonštrukčných metód pomáha slovenským historickým parkom aby pretrvali nielen v súčasnosti, ale aj do budúcnosti.
Kľúčové slová:
Historický park, Údržba parku, Brodzany

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene