Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

Ing. Denisa Halajová, PhD.
Identifikačné číslo: 1841
Univerzitný e-mail: denisa.halajova [at] uniag.sk
 

     
     
     
     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Bakalárska práca
Názov práce:
Využitie bonsajov v záhradno - architektonickej tvorbe
Autor:
Pracovisko: Katedra záhradnej a krajinnej architektúry (FZKI)
Vedúci práce:
Oponent:
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Využitie bonsajov v záhradno - architektonickej tvorbe
Abstrakt:
Práca sa zameriava na rôzne možnosti využitia bonsajov v záhradnej tvorbe. Využitie bonsajov je najčastejšie v interiérových záhradách, avšak čoraz častejšie sa s ním môžeme stretnúť už aj v exteriérových priestoroch. Využívanie bonsajov v záhradnej tvorbe dnes už nie je neobvyklým javom, pretože existuje niekoľko estetických a filozofických dôvodov, prečo by sa mal stať bonsaj dominantným prvkom v našej záhrade. V práci sme sa usilovali vysvetliť pojmy a činnosti spojené s umením bonsaj, priblížiť metodiky, postupy pestovania a umiestnenia v záhrade pretože tieto fakty hrajú dôležitú rolu pri tvorbe bonsajových záhrad. V závere práce sme použili získané vedomosti na návrh bonsajovej záhrady, kde sme sa usilovali vyjadriť perspektívne využitie a potenciál bonsajových záhrad na Slovensku.
Kľúčové slová:
Bonsaj, Japonská záhrada, Bonsajová záhrada

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene