Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Vladimír Cviklovič, PhD.
Identifikačné číslo: 230
Univerzitný e-mail: vladimir.cviklovic [at] uniag.sk
 
docent CSc./PhD. - Katedra elektrotechniky, automatizácie a informatiky (TF)

Kontakty     Absolvent     Výučba          
     
     
     
Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:Návrh záložného zdroja obehového čerpadla
Autor:
Pracovisko:
Vedúci práce:
doc. Ing. Vladimír Cviklovič, PhD.
Oponent:
Stav záverečnej práce:
Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:
slovenský jazyk

Názov práce:
Návrh záložného zdroja obehového čerpadla
Abstrakt:Zdroje neprerušovaného napájania sa stále častejšie stávajú bežnou súčasťou napájacieho systému spotrebičov náročných na spoľahlivosť dodávky elektrickej energie. Cieľom práce bolo navrhnúť a realizovať záložný zdroj obehového čerpadla vykurovacieho systému obytných priestorov, ktoré je dôležitou súčasťou v domácnostiach či firmách závislých na nepretržitej dodávke elektrickej energie. Srdcom navrhnutého zariadenia je jednočipový mikroprocesor C8051F530A od Silicon Laboratories pracujúci v teplotnom rozsahu od -40 do 125 °C, ktorý riadi celkovú činnosť záložného zdroja. Externé prídavné prvky ako menič, nabíjačka a akumulátor pripojené k riadiacej jednotke tvoria kompletný záložný systém. Vzhľadom na vytvorenú funkcionalitu a autonómnosť systému je náš záložný zdroj robustným zariadením, ktorý je v súčasnosti konkurencieschopný z hľadiska kvality, funkcionality, spoľahlivosti aj výrobnej ceny, čím sme dosiahli stanovený cieľ práce.
Kľúčové slová:
elektrická energia, mikročip, C8051F530A, akumulátor, UPS

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene