Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Vladimír Cviklovič, PhD.
Identifikačné číslo: 230
 
docent CSc./PhD. - Katedra elektrotechniky, automatizácie a informatiky (TF)

Kontakty
     
Absolvent     Výučba
     
Záverečná práca     
     
     
     Vedené práce
     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce:
Diplomová práca
Názov práce:Návrh a realizácia elektronického riadenia modelu vozidla
Autor:
Pracovisko:
Vedúci práce:
doc. Ing. Vladimír Cviklovič, PhD.
Oponent:
Ing. Ondrej Vitek
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:
Návrh a realizácia elektronického riadenia modelu vozidla
Abstrakt:
Cieľom tejto diplomovej práce ja navrhnúť a zostrojiť jedno z možných riešení elektronického riadenia modelu vozidla. V našom prípade model vozidla predstavuje automobil osadený dvoma jednosmernými elektromotormi. Elektronické riadenie využíva mikrokontrolér C8051, ktorý komunikuje prostredníctvom programu s počítačom. Elektronické riadenie je bezkáblové a využíva rádiofrekvenčný modul XBee. Celé zapojenie aj doska plošných spojov je vyhotovená s ohľadom na využitie aj silnejších motorov, aké sú použité na našom modeli. Zapojenie zariadenia je vyhotovené na jednostrannej doske plošných spojov a bol kladený dôraz na minimalizáciu súčiastok a logické usporiadanie všetkých súčiastok. Celé zapojenie je napájané z Lítium-Iónového akumulátora s napätím 12V. Elektronické riadenie dokáže plne ovládať pohyb vozidla a tiež ovládať ďalšie časti modelu vozidla, pomocou analógových vstupov a výstupov na základe nami napísaného programu pre mikrokontrolér aj rozhranie ovládania pre počítač. Zariadenie tiež sleduje stav akumulátora, kvôli ochrane proti podbitiu a taktiež je schopné merať prúdy odoberané elektromotormi. Elektronické riadenie je možné použiť aj na iný typ vozidla prípadne je ho možné použiť aj na iný účel.
Kľúčové slová:mikrokontrolér, elektronické riadenie, rádiofrekvenčný modul

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene