Ľudia na SPU

Na tejto stránke máte zobrazené všetky verejne prístupne údaje o zadanej osobe. Niektoré informácie o personálnom zaradení a funkciách osoby môžu byť skryté.

doc. Ing. Ivan Holúbek, PhD.
Identifikačné číslo: 3868
Univerzitný e-mail: ivan.holubek [at] uniag.sk
 
docent CSc./PhD. - Katedra financií (FEM)

Kontakty     Výučba     Záverečná práca     Projekty     Publikácie     Vedené práce     

Základné informácie

Základné informácie o záverečnej práci

Typ práce: Bakalárska práca
Názov práce:Vznik a vývoj virtuálnej meny
Autor: Bc. Michaela Farkašová
Pracovisko: Katedra financií (FEM)
Vedúci práce: doc. Ing. Ivan Holúbek, PhD.
Oponent:doc. Ing. Milan Kučera, CSc.
Stav záverečnej práce:Záverečná práca bola úspešne obhájená


Doplňujúce informácie

Nasledujú doplňujúce informácie záverečnej práce. Kliknutím na odkaz s názvom jazyka vyberiete, v akom jazyku majú byť informácie zobrazené.

Jazyk spracovania záverečnej práce:slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Názov práce:Vznik a vývoj virtuálnej meny
Abstrakt:Cieľom bakalárskej práce je priblíženie fungovania peňazí od ich vzniku vo forme barterových obchodov, cez vývoj peňazí od plnohodnotných až k neplnohodnotným až k súčasným formám elektronických peňazí. Teoretická časť popisuje podstatu peňazí, históriu a základné kritéria, ktoré musia spĺňať. Ďalej sa v bakalárskej práci venujem vzniku a vývoju kryptomien a možnosti ich získavania pomocou kryptomenových peňaženiek. Dôležitou časťou bakalárskej práce je charakteristika kryptomeny Bitcoin . Pri získavaní Bitcoinu sú priblížené burzy, ktoré sa najčastejšie využívajú pri tvorbe cien kryptomien. Praktická časť sa venuje problematike decentralizovanej databázy Blockchain, ktorá je základom všetkých virtuálnych mien. Taktiež sa práca venuje ďalším virtuálnym menám, ktoré sú založené na tomto fenoméne. Výsledkom praktickej časti je, že svet virtuálnych mien podlieha neustálym kurzovým zmenám, ktoré sú ovplyvňované ponukou a dopytom a vznikom iných alternatívnych mien. V budúcnosti môžeme očakávať, že technológia Blockchain bude dôležitejšia ako virtuálne meny tak ako v súčasnosti internet.
Kľúčové slová:Bitcoin, kryptomena, burza, Blockchain, Litecoin, Dogecoin

Zobrazenie a sťahovanie súborov

Pokiaľ chcete zobraziť zadanie záverečnej práce, kliknite na ikonu Zobraziť zadanie. Ikony Záverečná práca, Prílohy práce, Posudok vedúceho a Posudok oponenta predstavujú súbory týkajúce sa záverečnej práce, ktoré je možné stiahnuť. Budú zobrazené iba v prípade, že je súbor vložený a zároveň je verejný.

Zobraziť zadanie

Časti práce s odloženým zverejnením:

Záverečná práca (prílohy záverečnej práce) neobmedzene
Posudky záverečnej práce neobmedzene