Lidé na SPU

Na této stránce máte zobrazeny všechny veřejně přístupné údaje o zadané osobě. Některé informace o personálním zařazení a funkcích osoby mohou být skryty.

Ing. Anton Kováčik, PhD.
Identifikační číslo: 49996
Univerzitní e-mail: anton.kovacik [at] uniag.sk
 
VŠ,DrSc./CSc./PhD. - Katedra fyziológie živočíchov (FBP)

Kontakty     
     
Výuka     
     
Projekty
     
Publikace     Vedené práce     

Základní informace

Základní informace o závěrečné práci

Typ práce: Bakalářská práce
Název práce:Homeopatia vo výžive ľudí
Autor:
Pracoviště:
Vedoucí práce: Ing. Anton Kováčik, PhD.
Oponent:
Stav závěrečné práce:
Závěrečná práce je odevzdána


Doplňující informace

Následují doplňující informace závěrečné práce. Kliknutím na odkaz s názvem jazyka zvolíte, v jakém jazyce mají být informace zobrazeny.

Jazyk zpracování závěrečné práce:
slovenský jazyk

slovenský jazyk        anglický jazyk

Název práce:
Homeopatia vo výžive ľudí
Abstrakt:
Homeopatia je prírodná liečba, ktorá používa špeciálne pripravené lieky na stimuláciu imunitného systému. V mojej práci sa budem venovať všeobecne homeopatii, čo je homeopatia, aké účinky má homeopatia jej pozitívnym účinkom a aj homeopatickým metódam. Samostatnú kapitolu budem venovať homeopatii pre ženy kde sa budem venovať najbežnejším ochoreniam a problémom u žien, u ktorých je štandardne možné používanie homeopatík. Homeopatia zostáva jedným z najkontroverznejších subjektov v terapii. Terapeutický princíp, že „podobné lieči podobné“ sa stále objavuje v lekárskej literatúre, minimálne od čias liečiteľa a „otca medicíny“ Hippokrata. Homeopatia nikdy nelieči symptómy samy, ale pokúša sa nájsť základný problém, z ktorého pramenia. Medzi základné výhody homeopatie patrí: nie je škodlivá, je lacná a pri správnom užívaní je účinná. Homeopatia je účinná do takej miery, aká dobrá je vaša schopnosť zvoliť správny liek. Lieky bývajú vo forme tabliet alebo granúl pre malé deti. K dispozícii sú tiež tinktúry a krémy. Na Slovensku odhadujeme 5-7% ľudí, ktorí užívajú homeopatiu. Vo svete je to až 30%, pretože homeopatia je 3. najčastejšou liečbou. Niektoré homeopatické lieky sú životne potrebné a je dôležité aby ste ich mali v domácej lekárničke. Na základné vybavenie stačí 20 liekov a 5 mastí alebo roztokov. Túto tému som si vybrala, pretože mnohí ľudia o tomto spôsobe liečby ani nepočuli, a tým by som im chcela pojem a význam slova homeopatia priblížiť. ,,Treba tomu veriť.“
Klíčová slova:
prírodné liečivá, tinktúra, zdravie, alternatívna liečba

Zobrazení a stahování souborů

Pokud chcete zobrazit zadání závěrečné práce, klikněte na ikonu Zobrazit zadání. Ikony Závěrečná práce, Přílohy práce, Posudek vedoucího a Posudek oponenta představují soubory týkající se závěrečné práce, které je možné stáhnout. Budou zobrazeny pouze v případě, že je soubor vložen a zároveň je veřejný.

Části práce s odloženým zveřejněním:

Závěrečná práce (přílohy závěrečné práce) neomezeně
Posudky závěrečné práce neomezeně